آماده گفت وگوی دیپلماتیک با ایران هستیم، اما تحریم ها را کاهش نمی دهیم خبرنگاران

به گزارش سبزا، جنیفر ساکی شامگاه آدینه گفت کشورش آماده گفت وگوی دیپلماتیک با ایران است، اما تحریم ها علیه این کشور را کاهش نمی دهد.

آماده گفت وگوی دیپلماتیک با ایران هستیم، اما تحریم ها را کاهش نمی دهیم خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جنیفر ساکی سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری آدینه گفت واشنگتن آماده گفت وگوی دیپلماتیک با ایران است، اما در جهت کاهش تحریم ها گام برنمی دارد.

شب گذشته هم ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری تلویحاً اشاره نمود که دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا ممکن است برای پایبند شدن به برجام سیاست دولت پیشین این کشور در تغییر برچسب تحریمی بعضی از نهاد های ایرانی را به عقب برنگرداند.

* شرط بازگشت بایدن به برجام

دولت جو بایدن گفته میخواهد آمریکا را به توافق هسته ای برجام که دونالد ترامپ اردیبهشت ماه سال 1397 از آن خارج شد بازگرداند.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در مقاله ای که چندی پیش در مجله فارن افرز منتشر نموده بود شرط بازگشت آمریکا به برجام را برطرف بی قید و شرط تمامی تحریم های اعمال شده (imposed)، بازاعمال شده (reimposed) یا دوباره برچسب گذاری شده (relabaled) اعلام نموده بود.

دولت بایدن از سوی دیگر شرط بازگشت به برجام را عقب نشینی ایران از اقدامات جبرانی ای عنوان نموده که تهران در واکنش به خروج آمریکا از برجام و محقق نشدن وعده های طرف های اروپایی در دستور کار قرار داده است.

جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه اصرار یا عجله ای برای بازگشت آمریکا به برجام ندارد تأکید نموده واشنگتن با توجه به نقض یکجانبه برجام در جایگاهی نیست که برای اجرای این توافق شرط بگذارد.

* واکنش کاخ سفید به حملات در شرق سوریه

سخنگوی کاخ سفید در بخش دیگری از اظهاراتش به مسئله حمله هوایی آمریکا به گروه های مقاومت در مرز عراق و سوریه اشاره نمود و مدعی شد این حملات متناسب بوده اند.

جن ساکی همچنین در اظهاراتی ادعامحور گفت این حمله پیغام روشنی به شبه نظامیان مورد حمایت ایران در شرق سوریه ارسال نموده است.

وزارت دفاع آمریکا بامداد آدینه خاطرنشان کرد ارتش این کشور به دستور جو بایدن مواضع متعلق به گروه های مقاومت را در شرق سوریه بمباران نموده است.

پیش از تأیید این خبر توسط پنتاگون ابتدا خبرگزاری رویترز به نقل از دو مقام آگاه مدعی شد آمریکا به مواضعی که گفته می گردد متعلق به نیرو های هم پیمان با ایران در سوریه بوده اند حمله نموده است.

کانال تلگرامی صابرین نیوز، نزدیک به گروه های مقاومت هم گزارش داد هواپیمای آمریکایی بین ابوکمال و القائم در مرز سوریه و عراق را هدف قرار داد.

طبق گزارش این رسانه، گزارش های اولیه از به شهادت رسیدن یک نفر و زخمی شدن چند نفر دیگر حکایت دارد. صابرین نیوز همچنین نوشت آمریکا یک ساختمان خالی و نقطه دیگری را که متعلق به گروه های مقاومت بوده هدف قرار داد که به شهادت یک نفر و جراحت های جزئی چند نفر دیگر منجر شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1526

به "آماده گفت وگوی دیپلماتیک با ایران هستیم، اما تحریم ها را کاهش نمی دهیم خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده گفت وگوی دیپلماتیک با ایران هستیم، اما تحریم ها را کاهش نمی دهیم خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید