اتحادیه اروپا: تحریم ها نباید در مبارزه با کرونا اخلال ایجاد نمایند

به گزارش سبزا، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته تحریم ها نباید باعث ایجاد اخلال در مبارزه کشورها با ویروس کرونا شوند.

اتحادیه اروپا: تحریم ها نباید در مبارزه با کرونا اخلال ایجاد نمایند

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل سبزا، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته اعمال تحریم ها نباید باعث اخلال در جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کرونای جدید گردد.

به نوشته روزنامه گاردین، این مقام ارشد اتحادیه اروپا روز آدینه در شرایطی که دولت آمریکا از برطرف تحریم ها علیه ایران و ونزوئلا جلوگیری نموده گفت تحریم ها نباید باعث توقف ارسال تجهیزات پزشکی به کشورهایی گردد که در حال مبارزه با گسترش شیوع ویروس کرونا هستند.

بورل گفت: اتحادیه اروپا تأکید می نماید تحریم ها نباید در تحویل تجهیزات و وسایل ضروری جهت مبارزه با ویروس کرونا و محدود کردن گسترش آن اخلال ایجاد نمایند.

او افزود: الآن وقت آن است که ما همه انرژی و منابعمان را به مبارزه با چالش مشترک جهان یعنی ویروس کرونا اختصاص دهیم، وقت تمرکز بر سلامت جهانی است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود: ما فقط با یاری هم می توانیم چه در حوزه اقتصاد و چه در حوزه پزشکی از آسیب پذیری اقشار جوامعمان در برابر این ویروس و آسیب های ناشی از آن محافظت کنیم.

از طرف دیگر منابع روسیه ای گزارش داده اند آمریکا، انگلیس، اتحادیه اروپا و چند کشور دیگر از تصویب قطعنامه روسیه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با هدف کاستن از تحریم ها در بحبوحه همه گیری ویروس کرونا جلوگیری نموده اند.

نماینده دائمی روسیه در سازمان های بین الملل مستقر در وین طی بیانیه ای گفت کشورهای اوکراین، انگلیس و آمریکا و اتحادیه اروپا از تصویب قطعنامه پیشنهادی روسیه جلوگیری نموده اند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 848

به "اتحادیه اروپا: تحریم ها نباید در مبارزه با کرونا اخلال ایجاد نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا: تحریم ها نباید در مبارزه با کرونا اخلال ایجاد نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید