رایزنی باقری با معاون وزیر خارجه چین درباره مذاکرات وین

به گزارش سبزا، علی باقری مذاکره کننده ارشد و معاون سیاسی وزیر امور خارجه در تماس تلفنی با ما ژائوسو معاون وزیر امور خارجه چین درباره مذاکرات وین رایزنی و گفتگو کرد.

رایزنی باقری با معاون وزیر خارجه چین درباره مذاکرات وین

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، مذاکره نماینده ارشد ایران در این تماس تلفنی با اشاره به طیف وسیع همکاری های دو طرف و همسویی مواضع دو کشور در بسیاری از موضوعات بین المللی از جمله در مذاکرات وین از حمایت پکن از دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران در موضوعات مهمی هم چون اولویت داشتن لغو تحریم های غیرقانونی امریکا و نیز دریافت تضمین از سوی ایران قدردانی نمود.

باقری ضمن تبیین بعضی موارد پیشنهادی هیات ایرانی در قالب متون پیش نویس ارائه شده به سایر طرف ها، تاکید نمود پیشنهاد های جمهوری اسلامی ایران به صورت مستند و مستدل تدوین شده و بدیهی ترین اقدام طرف های مقابل برابر این اقدام سازنده، اعلام نظر مستند و مستدل در خصوص آن است.

معاون وزیر امور خارجه چین نیز در این تماس تلفنی ضمن تاکید بر سودمندی و تداوم رایزنی ها و هماهنگی های طرفین در ادامه فرایند مذاکرات، ابراز امیدواری نمود سایر طرف ها نیز با رویکردی سازنده به پیشرفت تبادل نظر ها یاری نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1868

به "رایزنی باقری با معاون وزیر خارجه چین درباره مذاکرات وین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی باقری با معاون وزیر خارجه چین درباره مذاکرات وین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید