رمزگشایی اسناد اسنودن از آژانس امنیت ملی آمریکا توسط روسیه و چین

به گزارش سبزا، خبرنگاران: متخصصان چینی و روسی پیروز به شکستن رمز فایل هایی شدند که ادوارد اسنودن پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا از این نهاد اطلاعاتی به دنیا آزاد انتقال داده است.

رمزگشایی اسناد اسنودن از آژانس امنیت ملی آمریکا توسط روسیه و چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، رمزگشایی این فایل ها باعث نگرانی شدید نهادهای جاسوسی آمریکا و انگلیس شده و آنها را مجبور به فراخواندن بعضی مامورانشان در دیگر کشورها نموده است. این امر اجرای بعضی عملیات جاسوسی دو کشور را هم با چالش روبرو نموده است.

ادوارد اسنودن در سال 2013 پس از جمع آوری اسناد و اطلاعات محرمانه آژانس امنیت ملی آمریکا که بر روی فایل های رمزگذاری شده ذخیره شده بودند، از آمریکا خارج شد و در حال حاضر به عنوان پناهنده سیاسی در روسیه زندگی می نماید. افشای بخش اندکی از اطلاعاتی که او در اختیار دارد، نشان می دهد که دهها شرکت فناوری و غول های مخابراتی آمریکا با آژانس امنیت ملی برای استراق سمع و سرقت اطلاعات خصوصی شهروندان در سراسر دنیا همکاری می نمایند.

یک منبع اطلاعاتی انگلیسی که نام وی فاش نشده در این مورد گفته است: روسیه و چین با هک کردن فایل های اسنودن به اطلاعات حساسی دسترسی پیدا نموده اند. اسنودن خسارت غیرقابل محاسبه ای وارد نموده است. در بعضی موارد نهادهای جاسوسی ما مجبور به خارج کردن مامورانشان در حین انجام عملیات شده اند تا از شناسایی و کشته شدن آنها جلوگیری نمایند.

تعداد فایل های طبقه بندی شده محرمانه ای که در اختیار اسنودن بوده، بیش از یک میلیون مورد بوده که حال اطلاعات همه آنها در اختیار مسکو و پکن قرار گرفته است. جزییات روش های جاسوسی آمریکا و انگلیس و اطلاعات مربوط به آنها در این فایل ها ذخیره شده و همین امر لو رفتن افراد دخیل در چنین اقداماتی را قطعی می نماید.

منبع:فارس

خبرنگاران: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می گردد.

بازگشت به صفحه سایر رسانه ها

منبع: تسنیم
انتشار: 3 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 614

به "رمزگشایی اسناد اسنودن از آژانس امنیت ملی آمریکا توسط روسیه و چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رمزگشایی اسناد اسنودن از آژانس امنیت ملی آمریکا توسط روسیه و چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید