پیش بینی بورس هفته چهارم تیر ، مجامع هفته آینده چه تاثیری روی بورس می گذارند؟

به گزارش سبزا، به گزارش خبرنگاران، در هفته گذشته شاخص کل بورس توانست به بالاترین حد خود نسبت به فروردین ماه سال جاری برسد. در روزهای گذشته تعداد صفوف خرید و فروش در بازار نسبتا متعادل تر از گذشته شد و در روز سه شنبه خالص خرید حقیقی در بورس به تنهایی از رقم 472 میلیارد تومان گذشت و جریان ورود نقدینگی از سمت سهامداران حقیقی بازار با قوت بیشتری همچنان ادامه دارد. در چند روز گذشته سیگنال های افزایش قیمت دلار توانست تاثیری هر چند کم را بر نمادهای دلار محور بازار بگذارد.

پیش بینی بورس هفته چهارم تیر ، مجامع هفته آینده چه تاثیری روی بورس می گذارند؟

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ شکلاتی بیشتر بدانید.

میثم مسلمان زاده، کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه درباره فرایند بازار هفته چهارم تیر ماه گفت: فرایند ریزشی سابق بازار سرمایه را شاهد نخواهیم بود. در روزهای گذشته نقدینگی نو وارد شده با بازار سهام بیشتر شده است اما همچنان کم است و کافی نیست و به همین دلیل نقدینگی موجود به صورت چرخشی در گروه های مخنلف بازار می چرخد.

این کارشناس بازار می گوید: به دلیل قرار گرفتن در فصل مجامع نمادهایی که سود تقسیمی خوبی را دارند امکان فرایند صعودی در آن ها بیشتر است به نام مثال گروه های پتروشیمی و فلزات اساسی از این جمله نمادها هستند. وی افزود: به دلیل قرار گرفتن در فصل مجامع شرکت هایی که EPS های تکرار شونده دارند می توانند به فرایند صعودی بازار کمک کنند.

مسلمان زاده در بخش دیگری گفت: گروه دارویی به دلیل آنکه در این مدت اصلاحات خوبی را داشتند در هفته آینده می توانند رشد مناسبی را داشته باشند. در چند روز گذشته بازار کف سازی های خود را آغاز کرده است و نرخ دلار هم در همین محدوده های فعلی به ثبات رسیده است و به نظر می رسد فرایند صعودی کندی را در هفته آینده داشته باشیم.

آخرین اخبار مرتبط با پیش بینی بورس را هر روز ساعت 17 در صفحه پیش بینی بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: sabza.ir شناسه مطلب: 1667

به "پیش بینی بورس هفته چهارم تیر ، مجامع هفته آینده چه تاثیری روی بورس می گذارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی بورس هفته چهارم تیر ، مجامع هفته آینده چه تاثیری روی بورس می گذارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید