ادبیات

زورگویی بحرین و عربستان در روز روشن خبرنگاران

معاون محترم وزارت ورزش جوانان گفته حالاکه ما به عربستان می رویم تا مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را برگزار کنیم آنها هم باید برای مسابقات ورزشی به ایران بیایند!

21 فروردین 1400

دکتر تعیین از وصیت نامه استاد دهخدا عدول کرد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در قم، علی اشرف صادقی، عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی و چهره ماندگار در حوزه ادبیات، در نشست تخصصی تاریخچه تالیف کتب مرجع در ایران که به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم و به صورت مجازی برگزار گشت، از چگونگی...

18 فروردین 1400

نام نویسی دوره های برخط کانون پرورش فکری بچه ها تا 25 مهر تمدید شد

تهران (پانا) - زمان ثبت نام دوره های مجازی برخط (آنلاین) کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان تا 25 مهر 1399 تمدید شد.

27 آبان 1399

برای تعریف کتاب کودک خوب یا بد، نمی توان نسخه واحدی پیچید

خبرنگاران/خراسان رضوی یک تصویرگر کتاب کودگ گفت: نمی توان یک نسخه کلی در خصوص مناسب یا نامناسب بودن کتاب کودک در ایران پیچید.

28 مهر 1399

تپه گنجشک ها در بلندترین نقطه مسکو، عکس

این تپه بهترین چشم انداز از شهر را ارائه می دهد که این همه زیبایی در جملات قابل وصف نیست و باید از نزدیک محو تماشا شوید.

23 مهر 1399

مجموعه اشعاری با قابلیت اجرا در هیات ها و مجالس عزاداری منتشر شد

به گزارش خبرنگاران مجموعه شعر عاشورایی با عنوان تیغ هفتاد و دو دم سروده مجتبی خرسیندی در 120 صفحه و بهای 20 هزار تومان توسط انتشارات عصر صادق در قم منتشر شد. این کتاب حاوی 72 شعر عاشورایی است با رویکرد اجرا در هیات.

18 مهر 1399

انسان دوستی از منظر مولانا به روایت دکتر قربان ولیئی

موسسه سروش مولانا نشست انسان دوستی از منظر مولانا را با سخنرانی قربان ولیئی برگزار می کند. این سخنرانی پنجشنبه 23 مرداد از صفحه اینستاگرام موسسه پخش می شود.

17 مهر 1399

جاذبه های چنگدو در چین و گشت و گذار در آن

شهر چنگدو | Chengduممکن است تا به حال نام چنگدو را نشنیده باشید اما یکی از مقاصد برتر گردشگری کشور چین محسوب می گردد. مسافرانی که از شانگهای و پکن دیدن نموده اند می توانند مقصد بعدی خود را چنگدو انتخاب نمایند شهری با طبیعت منحصر به فرد و پیشینه ای کهن که بسیار...

25 خرداد 1399

رتبه اول بخش علمی جشنواره بین المللی قصه گویی به پژوهش گران خراسان جنوبی رسید

هیات داوران بخش علمی بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی، اثر مشترک آرزو نجفیان و سارا رزقی از کانون خراسان جنوبی رابه عنوان رتبه اول انتخاب کرد.

30 دی 1398

مصونیت راهبردی فردو

ایران در گام چهارم کاهش تعهدات در قبال بدعهدی طرف غربی، تزریق گاز به 1044 سانتریفیوژ در سایت هسته ای فردو را شروع کرد. طبق بند 45 برجام، به مدت 15 سال، ایران در فردو، فعالیت های غنی سازی اورانیوم و تحقیق و توسعه مربوط به غنی سازی اورانیوم نخواهدداشت.

11 دی 1398

تاسیس مراکز آموزش زبان فارسی در لبنان، عراق و کانادا

محمد کافی در مصاحبه با خبرنگاران، با بیان اینکه مرکز آموزش زبان فارسی این دانشگاه، بزرگترین مرکز جهان برای آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان به شمار می رود، گفت: این مرکز، به پشتوانه دانشکده زبان و ادبیات فارسی دانشگاه و زیر نظر همکاری های بین المللی...

24 آذر 1398

گزارش، حامیان داخلی ترکیه در حمله به کُردها در سوریه

مقامات ترکیه کوشش می نمایند عملیات موسوم به چشمه صلح را به مثابه جنگ با پ.ک.ک و ی.پ.گ جلوه دهند و نه جدال با کُردها.

28 آبان 1398

باشگاه پرسپولیس: برابر بیانیه توهین آمیز باشگاه استقلال خویشتنداری می کنیم، امیدواریم با اقدامات تنش زا برخورد لازم صورت گیرد

همان طور که پیش بینی می شد باشگاه پرسپولیس به بیانیه اخیر باشگاه استقلال واکنش نشان داد، البته با لحنی آرام تر و به زعم مسئولان این باشگاه با خویشتنداری.

8 آبان 1398

کتاب های نادر در یک مزایده

یک حراجی واقع در شیکاگو مجموعه ای از کتاب های نادر یک مجموعه دار خصوصی را در ماه نوامبر به مزایده می گذارد.

24 مهر 1398

هیچ کس به فکر بازار سیاه دارو نیست

هر وقت چالش های دارویی جدی تر می شود و فهرست کمبود های داروخانه ها و بیمارستان ها طویل تر، بازار سیاه دارو فربه تر شده تا حکایت خیابان ناصرخسرو و پیچیدن همه نسخه هایی که در هیچ داروخانه ای امکان پیدا کردنش نیست همچنان پابرجا بماند.

13 مهر 1398

این گربه چشمک، این سگک غوریغرک!

غزل محمدی:من کرمِ کتاب هستم و در این متن متوجه می شوید چرا؟ در این سلسله نوشته ها می رویم سراغ شاخ های ادبیات فارسی و شاخ بازی های ادبی شان، اما با خواندن مطلب متوجه کرمِ کتاب بازی نویسنده هم می شوید.

6 مهر 1398

اطلس زبانی ایران طرح کلان در دست انجام پژوهشکده زبان شناسی ، کتیبه ها و متون

طرح ملی اطلس زبانی ایران طرح کلان در دست انجام گروه زبان و گویش رایج پژوهشکده زبان شناسی ، کتیبه ها و متون پژوهشگاه است که مستند سازی ، آنالیز و ترسیم نقشه های زبانی رایانه ای گستره زبان های ایرانی و غیر ایرانی رایج در مرزهای جغرافیایی کشور ایران را در...

27 شهریور 1398

نشست شاهنامه خوانی و نقالی در دانشگاه تفلیس برگزار شد

باکو -خبرنگاران - همزمان با روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی نشست شاهنامه خوانی و نقالی امروز چهارشنبه به همت رایزنی فرهنگی سفارت ایران در گرجستان در دانشگاه دولتی ایوانه جاواخویشویلی تفلیس برگزار گشت.

31 تیر 1398

برگزیدگان جایزه ابوالحسن نجفی معرفی شدند

برگزیدگان سومین دوره جایزه ابوالحسن نجفی معرفی شدند.

15 خرداد 1398